Jesteś ekspertem IT i myślisz o przeprowadzce do Portugalii? Zrób kolejny krok w swojej karierze z ITDS!

10 02
2023

Jesteś ekspertem IT i myślisz o przeprowadzce do Portugalii? Zrób kolejny krok w swojej karierze z ITDS!

group-767-2 Author: ITDS

Zamieszkaj i pracuj w uroczej Portugalii – kraju z niesamowitymi perspektywami zawodowymi. Formalności? Zajmiemy się nimi!

IT to jeden z tych sektorów, który daje pracownikom wiele szans rozwoju i, co ważne, dużą elastyczność. Mowa tu nie tylko o możliwości pracy zdalnej, ale i uniwersalnym języku „kodowania“, który sprawia, że adaptacja polskich ekspertów za granicą przebiega relatywnie łatwo.

Dołącz do dynamicznie rozwijającej się społeczności IT w Portugalii

Podobno wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – ale co, jeśli powiemy Wam, że właściwie to jednak do Portugalii? 🙂 Każdego roku coraz więcej migrantów, w pogoni za marzeniami o obiecującej karierze i spokojnym, szczęśliwym życiu, dostrzega w tym przepięknym południowym kraju swój nowy dom. Już ponad trzy tysiące Polaków postanowiło opuścić ojczyznę na rzecz tej bardziej słonecznej alternatywy.

Wśród specjalistów IT, którzy zdecydowali, że to Portugalia jest ich nowym miejscem na ziemi, jest Carlos Abrantes – który na co dzień pracuje jako Data Engineer w ITDS. W tamtym roku, z naszą pomocą, znalazł w Lizbonie pracę i postanowił przeprowadzić się do niej z rodzinnej Brazylii.

Zobaczcie, jak Carlos wspomina swoje początki w Portugalii i wsparcie ITDS:

Dlaczego warto rozważyć relokację i w jaki sposób ITDS Cię w niej wesprze?

Jak zauważył Carlos: – Przeprowadzka do nowego kraju wiąże się z wyzwaniami, które, choć bywają stresujące, mogą też być niesamowicie pozytywne.

Portugalia jest przede wszystkim miejscem dynamicznego rozwoju dla firm z wielu sektorów, w tym technologii informatycznych. Niektórzy nazywają ją nawet technologicznym tygrysem Europy. Liczne przedsiębiorstwa zakładają tam swoje siedziby, szukając przy okazji ekspertów IT. Może to być ogromna szansa dla tych, którzy chcą poszerzać swoje umiejętności i pracować w międzynarodowym środowisku.

Jeśli praca za granicą jest dla Ciebie atrakcyjną opcją, ale równocześnie obawiasz się procesu dopełniania formalności, nie masz czym się martwić. Pomagamy naszym konsultantom przejść przez wszystkie procedury, aby mogli korzystać z ubezpieczenia społecznego czy uzyskać numer identyfikacji podatkowej. Ponieważ oba kraje są członkami Unii Europejskiej, dopełnienie formalności jest znacznie prostsze. Warto jednak zaznaczyć, że nawet jeśli nie jesteś obywatelem UE, możesz liczyć na nasze wsparcie przy aplikacji o wizę.

Nie należy zapominać, że Portugalia to przede wszystkim niesamowicie piękny kraj z przepyszną kuchnią, cudownymi krajobrazami, stosunkowo niskimi kosztami życia oraz fantastyczną pogodą!

Join us

Jak rozpocząć sukcesywny proces relokacji?

Jeśli spodobała Ci się wizja pracy na nieustannie rozwijającym się rynku i przemawia do Ciebie portugalski styl życia, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego lub o wysłanie maila na adres: hr@itdsportugal.com. Odezwiemy się tak szybko, jak to możliwe! Nie zapomnij także o regularnym przeglądaniu dostępnych ofert pracy w branży IT na rynek portugalski.