Outsourcing inżynierów IT

Rekrutacja wykwalifikowanych inżynierów IT może stanowić wyzwanie zarówno dla dużych firm o ugruntowanej pozycji rynkowej, jak i dla mniejszych czy średnich przedsiębiorstw, które chcą utrzymać przewagę konkurencyjną.

Z tego względu w wielu przypadkach konieczne okazuje się wsparcie zewnętrznej firmy outsourcingowej, specjalizującej się w wyszukiwaniu i zatrudnianiu inżynierów IT. Przekazanie kompetencji w zakresie rekrutacji firmom outsourcingowym pozwala na pozyskiwanie najlepszych talentów z branży IT w krótkim czasie, redukcję kosztów i wiele innych, wymiernych korzyści.

ITDS jest liderem na rynku IT, obecnym w Polsce od 2016 roku. Koncentruje się na wspieraniu klientów w dostarczaniu projektów IT poprzez outsourcing inżynierów IT oraz w zakresie rozwoju produktów i integracji oprogramowania.
Korzystając z doświadczenia ITDS w obszarze rekrutacji wykwalifikowanych specjalistów oszczędzasz czas i pieniądze, zyskując profesjonalne wsparcie przy swoich projektach. Sprawdź naszą ofertę!

ITDS – usługi na najwyższym poziomie

ITDS jest liderem w outsourcingu inżynierów IT, gwarantującym swoim klientom dostęp do wykwalifikowanych specjalistów oraz kompleksowe wsparcie w zakresie profesjonalnej obsługi ich projektów, rozwoju produktów czy integracji systemów informatycznych. Nasze wsparcie w powyższych obszarach może pozwolić Ci sprawnie osiągać wyznaczone cele biznesowe.

ITDS ma wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu talentów z rynku IT – m.in.programistów wiodących technologii, analityków biznesowych i systemowych, specjalistów DevOps, inżynierów chmury, ekspertów cyberbezpieczeństwa, kierowników projektów, Scrum Masterów oraz architektów IT. Rekrutuje zarówno polskich specjalistów, ale także programistów z różnych krajów UE i spoza UE, którzy rozważają relokację do Polski lub Portugalii, gdzie znajduje się drugie biuro ITDS.

Outsourcing inżynierów IT - dlaczego warto go rozważyć?

Zewnętrzne usługi informatyczne często gwarantują oszczędność czasu i obniżenie kosztów, stąd ich rosnąca popularność. Outsourcing usług IT i zewnętrzna obsługa projektów jest w wielu przypadkach zdecydowanie bardziej rentownym rozwiązaniem niż tworzenie od podstaw i utrzymanie infrastruktury IT.

Budowanie zespołów IT wiąże się z koniecznością znalezienia, zrekrutowania i utrzymania wykwalifikowanych pracowników, ale też ich onboardingu, zapewnienia im dostępu do sprzętu informatycznego, oprogramowania oraz rozliczania czasu i jakości ich pracy. W ITDS dokładamy wszelkich starań, aby obsługa IT, którą świadczą nasi specjaliści, spełniała wszelkie wymagania i założenia projektowe klienta.

ITDS oferuje nie tylko łatwy dostęp do najlepszych specjalistów z branży, ale też pełną obsługę współpracy, zapewniając przy tym najwyższy poziom realizowanych usług.
Jeśli rekrutacja doświadczonych specjalistów i ich utrzymanie stanowi wyzwanie dla Twojej firmy, pozwól nam się nią zająć! Nasz zespół specjalizuje się w pozyskiwaniu najlepszych i najbardziej poszukiwanych na rynku talentów IT. Pomożemy Ci odnaleźć prawdziwych ekspertów w swojej dziedzinie, specjalizujących się zarówno w nowych, jak i starszych technologiach.

Największe zalety współpracy z ITDS w zakresie outsourcingu IT

Gwarantujemy bogate doświadczenie naszego zespołu, indywidualne podejście do wymagań klienta i jego założeń projektowych oraz kompleksowe wsparcie. Outsourcing Inżynierów IT oferowany przez ITDS to przede wszystkim:

 • Brak konieczności tworzenia i utrzymania własnej infrastruktury IT,
 • Oszczędność czasu i wysiłku,
 • Redukcja kosztów związanych z pozyskaniem i utrzymaniem specjalistów,
 • Ciągłość pracy i elastyczność (stały dostęp do specjalistów według zapotrzebowania),
 • Obniżenie wskaźnika rotacji pracowników,
 • Większe szanse na powodzenie projektów,
 • Dostęp do najnowszych rozwiązań i wsparcie w zakresie starszych technologii,
 • Outsourcing lokalny (brak bariery językowej, różnic czasu itp.).

Outsourcing inżynierów IT – alternatywa dla wewnętrznej rekrutacji

Od umiejętności i doświadczenia zespołu w dużej mierze zależy powodzenie każdego projektu z obszaru IT. Przedsiębiorcy coraz częściej mają jednak kłopot ze znalezieniem odpowiednich kandydatów na wymagane stanowiska. Wsparcie ITDS w zakresie outsourcingu inżynierów IT pozwala odpowiedzieć na takie wyzwania, jak m.in:

 • rekrutacja kandydatów z odpowiednim doświadczeniem i wymaganymi kompetencjami,
 • rezygnacja kandydatów z udziału w rekrutacji w trakcie jej trwania lub rezygnacja z pracy na danym projekcie,
 • dostosowanie oczekiwań finansowych kandydatów do możliwości danego klienta i jego wymagań projektowych.

Jako firma specjalizująca się w outsourcingu inżynierów IT w krótkim czasie dostarczamy zweryfikowanych pracowników, odpowiednio wykwalifikowanych do założeń technologicznych i budżetowych danego projektu.

Łatwy dostęp do wykwalifikowanych kandydatów

Za wyzwania w zakresie rekrutacji IT przede wszystkim odpowiedzialny jest duży popyt na pracowników i zdecydowanie ich zbyt mała dostępność. Aby pozostać w grze o pozycję lidera w wyścigu technologicznym, firmy muszą odpowiadać na rosnące oczekiwania swoich klientów, które powodują dynamiczny rozwój wymagań systemowych.

Pomimo tego, że branża IT cieszy się dużym zainteresowaniem i wielu przedstawicieli młodego pokolenia kształci się w tym kierunku, zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów IT nadal nie zostało zaspokojone.
Wartość doświadczonych pracowników z odpowiednimi kompetencjami znacznie wzrosła. Kształcenie się w obszarze IT to długotrwały, trudny i przede wszystkim stały proces, a nie wszyscy reprezentanci tej branży inwestują w swój rozwój. Przez to najbardziej utalentowani i doświadczeni kandydaci mają bardzo wysokie wymagania – nie tylko w odniesieniu do wynagrodzenia, ale też warunków zatrudnienia, trybu pracy itp. W efekcie często zdarza się, że na ogłoszenia odpowiadają osoby niedopasowane do danego profilu, zaś te idealnie się w niego wpisujące nie są zainteresowane ofertą, bo nie jest wystarczająco atrakcyjna.

ITDS gwarantuje dostęp do szerokiej bazy wykwalifikowanych inżynierów IT, posiadających pożądane kompetencje i wieloletnie doświadczenie, które odpowiednio weryfikujemy. Outsourcing rekrutacji pracowników IT to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu można o wiele szybciej znaleźć potrzebnego specjalistę czy zbudować/rozwinąć zespół do m.in. stworzenia produktu, aplikacji czy rozwoju systemów i platform IT.

Kompleksowe prowadzenie procesu rekrutacji z wykorzystaniem outsourcingu IT

Pozyskiwani przez ITDS specjaliści są zatrudnieni bezpośrednio przez nas, ale pracują przy projektach naszych klientów i to im świadczą potrzebne usługi. W ten sposób wyręczamy ich w procesie poszukiwania i rekrutacji kandydatów, ale też zajmujemy się samym zatrudnieniem i onboardingiem nowych specjalistów.

W ramach outsourcingu rekrutacji IT kompleksowo podchodzimy do całego procesu, dlatego dzięki nam możesz liczyć na minimum obowiązków i maksymalne korzyści.

Zwiększenie konkurencyjności usług IT względem zagranicznych firm

Rozwój najnowszych technologii przyczynił się do popularyzacji pracy zdalnej, wykraczającej poza granice krajów. Obecnie można zaobserwować zjawisko globalizacji rynku IT. Większa konkurencja dodatkowo utrudnia znalezienie odpowiednich specjalistów.

Zagraniczni pracodawcy często oferują warunki, którym nie jest w stanie dorównać wiele firm na polskim rynku – wysokie wynagrodzenie, liczne benefity, atrakcyjne możliwości rozwoju kariery, prawo do wysokiej emerytury itp. Konkurowanie z np. niemieckimi pracodawcami jest ogromnym wyzwaniem.

ITDS dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu może skutecznie w tym pomóc. Nasz zespół rekruterów jest w stanie szybko znaleźć odpowiednich kandydatów i przekonać ich do przyjęcia oferty. Proponowany przez nas model outsourcingu to przepis na sukces, ponieważ zwiększa konkurencyjność nie tylko na polskim, ale i międzynarodowym rynku.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing IT z ITDS?

Samodzielne poszukiwania kandydatów zawsze wiążą się z ryzykiem – mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów lub być zbyt czasochłonne. Outsourcing inżynierów IT zapewnia wiele korzyści dla przedsiębiorstw i zwiększa szanse na powodzenie rozpoczętych projektów i inicjatyw związanych z dużymi inwestycjami w szeroko pojęty rozwój IT..

Wysoka skuteczność naszego zespołu wynika z dogłębnej znajomości branży IT, co w połączeniu z wiedzą z obszaru HR i wieloletnim doświadczeniem w pracy z wymagającym klientem, pozwala nam osiągać znakomite rezultaty.

ITDS jako profesjonalna firma outsourcingowa dba o to, by spełnić wszystkie oczekiwania klientów. Dostarczamy dokładnie takich kandydatów, jakich poszukują. Dzięki temu mogą w pełni skupić się na tym, co najważniejsze. Rozumiemy potrzeby zarówno inżynierów IT, jak i firm ich poszukujących i potrafimy je idealnie dopasować. Dbamy o dobrą komunikację i jak najlepszą kooperację między nimi.

Zaufaj nam, a pomożemy Twojej firmie zwiększyć konkurencyjność i wkroczyć na wyższy poziom! Za nasz główny priorytet stawiamy to, aby zespół specjalistów i jego profesjonalna obsługa pomógł zrealizować nawet bardzo wymagające projekty.
Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością wyjaśnimy i doradzimy, jak z naszą pomocą możesz rozwijać swoją firmę. Zainwestuj w outsourcing inżynierów IT – powierz wybrane projekty i zadania zespołowi najlepszych specjalistów!