ITDS Polska jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie według Financial Times

30 03
2022

ITDS Polska jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie według Financial Times

group-767 Author: ITDS

ITDS Polska ponownie został uwzględniony w prestiżowym rankingu dziennika Financial Times 1000. Już drugi raz z rzędu lider polskiego rynku usług IT dla branży Finance & e-Commerce znalazł się w gronie 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie, zajmując w tym roku 176. miejsce.  W gronie 15 polskich firm technologicznych, ITDS Polska plasuje się na trzeciej pozycji.

Zostaliśmy wyróżnieni w gronie europejskich liderów już po raz drugi z rzędu. Financial Times 1000 Europe’s Fastest Growing Companies to coroczny ranking wyróżniający tysiąc najszybciej rozwijających się firm w Europie. ITDS Polska zajął 176. miejsce w tegorocznej edycji, będąc tym samym jedną najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Polsce. Warto przypomnieć, że już w zeszłym roku firma zajęła 64. miejsce w Europie i drugie wśród polskich firm działających w obszarze nowoczesnych technologii. Ranking przedstawiono szósty raz, uwzględniając w nim firmy, które odnotowały największą dynamikę wzrostu przychodów w latach 2017-2020, a ich minimalny przychód wyniósł co najmniej 100 000 euro w 2017 r. oraz minimum 1,5 mln euro w 2020 roku.

To dla nas miłe i satysfakcjonujące, że ponownie znaleźliśmy się w gronie najszybciej rozwijających się firm w Europie. Jesteśmy dumni z rozwoju, jaki osiągnęliśmy w ostatnich latach oraz z faktu, że rynek docenia skuteczność naszych działań. Tym bardziej, że działamy na dynamicznie rozwijającym się, ale także bardzo konkurencyjnym rynku. Wyróżnienie w rankingu jest dla nas dodatkową motywacją do dalszego rozwoju firmy oraz kontynuowania strategii opartej na elastyczności, dynamice i efektywności. Mamy nadzieję, że kolejne wdrażanie przez nas rozwiązania i nowe obszary działania przełożą się na dalsze sukcesy firmy – mówi Charles-Alexandre Gamba, Partner ITDS Polska.

Firma wykorzystała pandemiczne okoliczności do rozwijania swojej działalności, a także rozpoczęcia szerokiej rekrutacji, zdając sobie sprawę, że w tym czasie wzrośnie zapotrzebowanie na inżynierów IT oraz szeroko pojęte projekty informatyczne. Dlatego w ubiegłym roku ITDS Polska zatrudnił 160 inżynierów związanych z branżą informatyczną, a w tym roku planuje zatrudnić 300 kolejnych.

Jako ITDS Polska nieustannie podwyższamy sobie poprzeczkę i inwestujemy w nasz rozwój, aby stale dostarczać naszym klientom wysokiej jakości specjalistów IT oraz coraz lepsze i szybsze rozwiązania technologiczne – mówi Charles-Alexandre Gamba. – W tym roku nadal mamy zamiar aktywnie pozyskiwać nowych klientów. Realizując ambitną strategię biznesową, ITDS Polska koncentruje się na rynku polskim, choć niedawno rozpoczęła też ekspansję na rynki zagraniczne. Ma już dwóch klientów w Portugalii, rozbudowując na tym rynku zespół i rekrutując inżynierów, w tym również z Polski – podsumowuje prezes ITDS Polska.