ITDS Portugal świętuje 2 lata obecności na portugalskim rynku

20 03
2024

ITDS Portugal świętuje 2 lata obecności na portugalskim rynku

Author: ITDS

W 2021 roku ITDS, mając już na koncie sukcesywnie rozwijający się oddział w Polsce, postanowiło otworzyć biuro w Lizbonie. Portugalia słusznie bywa nazywana technologicznym tygrysem Europy, zatem wybór był dla nas całkowicie naturalny. Wszystkie możliwości i potencjał tutaj ukryty udowodniły nam, że mieliśmy rację. Ale oczywiście, nie było to łatwe zadanie – wspomina Riadh Chaabouni, CEO ITDS Portugal.

Sektor ICT stanowi niemal 10% portugalskiego PKB i zatrudnia ponad 80 tysięcy osób. IT trafiło w Lizbonie na pdoatny grunt, stając się jednym z najszybciej rozwijających się hubów technologicznych w Europie, często porównywanym do europejskiej Doliny Krzemowej. ITDS rozpoczęło swoją działalność właśnie stolicy Portugalii, jednak wkrótce rozszerzyło swoją obecność o równie obiecujący rynek w Porto.

Portugalia? Był to absolutnie właściwy wybór

Wszystko zaczęło się od faktu, że już znaliśmy rynek IBÉRIA, ponieważ pracowaliśmy tam nad projektem, i było okazja do współpracy z jednym z naszych głównych klientów, KLX, w zakresie udzielania kredytów na aktywa i udzielania ekspertyzy w zakresie oprogramowania. Ale gdy nadeszła pandemia, chociaż próbowaliśmy udzielać wsparcia z Polski, szybko zrozumieliśmy, że łatwiej będzie operować lokalnie  – wyjaśnia Riadh Chaabouni.

Decyzja o rozpoczęciu działalności w Portugalii wynikała z wielu korzystnych warunków, w tym silnego wsparcia rządu dla sektora technologicznego. Ponadto Portugalia może pochwalić się wykształconą siłą roboczą, ze znaczną liczbą absolwentów. Wielu z nich posługuje się wieloma językami, co zwiększa atrakcyjność kraju jako celu dla międzynarodowych firm poszukujących nowych okazji na rozwój.

Wejście na rynek portugalski było naprawdę wielką przygodą. Choć już byliśmy zaznajomieni z tą częścią regionu i mieliśmy tu klientów, otwarcie biura to zupełnie inna kwestia, mówi CEO ITDS Portugal. To, co naprawdę nam się spodobało od samego początku, to kultura pracy. W Portugalii ludzie nie tylko są doskonałymi współpracownikami w godzinach pracy, ale również budują silne więzi poza nią. Postanwiliśmy pójść o krok dalej i założyć klub surfingu, aby promować integrację zespołu. Choć może to nie wydawać się kluczowym czynnikiem w świecie biznesu, w rzeczywistości jest bardzo istotne.

 

Gotowi na dalszy rozwój

ITDS Portugal skupione jest oczywiście na nieustannym rozwoju i przyszłości. Obecność oddziałów zarówno w Lizbonie, jak i w Porto, oraz zwiększająca się liczba pracowników (w zeszłym roku o ponad 100%) to nic innego jak kolejna szansa na wzrost.

Dziękujemy naszemu wspaniałemu zespołowi, który ciężko pracuje każdego dnia w myśl naszego motto #makeITbetter, oraz wszystkim naszym klientom, którzy nam zaufali! Wierzymy, że to dopiero początek i z niecierpliwością czekamy na możliwość świętowania wielu kolejnych rocznic.