Paulo Brás – od Analityka Biznesowego do Business Managera w ITDS

01 11
2022

Paulo Brás – od Analityka Biznesowego do Business Managera w ITDS

group-767 Author: ITDS

Moja kariera w ITDS

Nazywam się Paulo Brás, jestem Business Managerem w ITDS. W tym artykule opowiem trochę o sobie, o powodach, dla których przeprowadziłem się z Portugalii do Polski oraz o tym, jak dzięki ITDS znów znalazłem się w Portugalii – więcej poniżej!

Polska? Czemu nie?

Pomysł, by przeprowadzić się do Polski pojawił się w 2014 roku. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie ISEG w Lizbonie jednocześnie pracowałem i kończyłem licencjat na innym kierunku. Wtedy też na jednym z portali pojawiła się oferta pracy w polskiej firmie. Ponieważ zawsze chciałem studiować i pracować za granicą, a moja dziewczyna była Polką (co, jak łatwo można się domyśleć, stanowiło ogromną motywację, by obrać właśnie ten kierunek), podjąłem ryzyko i przeniosłem się właśnie do Polski – kraju, którego nigdy wcześniej nie brałem pod uwagę.

Moją przygodę z Polską zacząłem w północno-centralnej części kraju w sierpniu 2014 r. Szybko jednak zdałem sobie sprawę, że wszystkie najgorętsze tematy grane są w stolicy – dlatego też w grudniu 2015 r. przeniosłem się do Warszawy, która była moim domem przez kolejnych 7 lat.

W tym okresie pracowałem dla kilku różnych podmiotów, w tym dla Accenture i Citibank. To tam rozwinąłem umiejętności niezbędne dla budowania mojej kariery zawodowej. W Citibank zacząłem zdobywać doświadczenie jako Analityk Biznesowy, pracując z klientami przy międzynarodowych projektach. Dzięki temu zgłębiałem nie tylko tematy biznesowe, ale odkryłem także świat IT, oprogramowania, front-end’u, back-end’u, bazy danych i pracę z różnymi interesariuszami na różnych poziomach organizacji, pełniących na tych projektach różne funkcje.

Przypominało to trochę stare dobre czasy na uniwerku, ale w prawdziwym świecie!

ITDS? Wydają się w porządku

Właśnie pracując w Citibank miałem okazję poznać i współpracować z Danylo Komarynskim, który w tamtym momencie dołączył do ITDS na stanowisku starszego konsultanta. Rozglądałem się wtedy za nowymi wyzwaniami i marzyły mi się nowe doświadczenia, rozważałem też zmianę kraju. Wspomniałem o tym Danylo

To wtedy po raz pierwszy usłyszałem o ITDS. Poprzez działający w ITDS program wewnętrznych rekomendacji, Danylo mógł szybko przedstawić mój profil działowi HR i załatwił mi rozmowę o pracę.

Co było dalej – pewnie się domyślacie 🙂 Po naprawę przyjemnym procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez urocze Panie z działu HR w ITDS (naprawdę polecam takie spotkania!), zaczął się mój on-boarding i trafiłem do mojego pierwszego projektu w Credit Suisse – a reszta potoczyła się gładko!

Podsumowując, dzięki ITDS miałem okazję pracować z dwoma wielkimi międzynarodowymi klientami. Dzięki nim w kilka lat udało mi się rozwinąć taką karierę zawodową, którą normalnie w innych firmach budowałbym ponad 10 lat!

Pracowałem jako Analityk Biznesowy i awansowałem na stanowisko Team Leadera i Architekta Oprogramowania Zarządzania Danymi. Miałem okazję pojechać do Indii, by dalej się uczyć; dzięki temu zostałem ekspertem w obszarze leasingu oprogramowania w oparciu o Salesforce. Następnie miałem możliwość wdrożyć właśnie to oprogramowanie dla klienta z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Dzięki ITDS mogłem swobodnie pracować przy niesamowitych, pełnych wyzwań projektach w różnych częściach świata, poznać nowe technologie i rozwinąć się zarówno zawodowo, jak i personalnie. Zawsze przyświecało mi to samo motto – “Work hard, play harder”! Jeśli czujesz, że absolutnie wszystko jest pod kontrolą, prowadzisz za wolno!

Dołącz do nas

Portugalia? W zasadzie, czemu nie?

Pracując dla różnych klientów ITDS i przy różnych projektach, zawsze chciałem wspierać moją firmę, pomagać jej się rozwijać i zwiększać skalę działalności.To temat, który od samego początku poruszałem z Charlesem Gamba, CEO w ITDS Polska. Odpowiadał „Tak, każdy może zawsze zaangażować się bezpośrednio w rozwój ITDS”.

Dlatego też od moich pierwszych dni w ITDS wiedziałem, że chcę być częścią tej firmy (wówczas 75 ludzi, obecnie już ponad 400!) i pomagać im rozwijać się najlepiej, jak potrafię.

Od tamtego czasu minęły 4 lata i jestem teraz pełnoetatowym Business Managerem w ITDS. Moim najnowszym wyzwaniem jest otwierane teraz nowego biura ITDS w Porto, w Portugalii, pozyskiwanie nowych klientów i ekscytująca podróż, jaką będzie rozwinięcie marki ITDS na portugalskim rynku.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o mnie , zapraszam do kontaktu! Z przyjemnością opowiem Wam o nich przy kawie w jednej z kawiarenek w Porto 🙂