Aplikacja klientów korporacyjnych nadzorowana przez Testera ITDS najbardziej innowacyjną w branży

13 05
2024

Aplikacja klientów korporacyjnych nadzorowana przez Testera ITDS najbardziej innowacyjną w branży

Author: ITDS

Tester oprogramowania z ITDS przyczynił się do sukcesu aplikacji kierowanej do klientów korporacyjnych jednego z największych banków w Polsce. Produkt ten został oficjalnie uznany najbardziej innowacyjnym w sektorze finansowym.

W lutym 2022 nasz klient, dzięki naszemu wsparciu, powołał zespół ekspertów, który miał przed sobą postawiony najważniejszy cel – stworzyć nową, znacznie bardziej przyjazną użytkownikowi, aplikację dla przedsiębiorców. Miała ona nie tylko zapewnić komfort użytkowania, ale również uczynić bank liderem w zakresie bankowości mobilnej.

Produkt naszego klienta, zaprojektowany zupełnie od podstaw, od początku kierowany był do szerokiego grona odbiorców – od małych przedsiębiorstw, przez duże korporacje, aż po agendy rządowe z rozbudowanymi działami finansowymi. Wśród jego najważniejszych wyróżników znalazły się: możliwość prowadzenia równoczesnej obsługi wielu firm, zlecanie przelewów zagranicznych we wszystkich walutach na rachunki IBAN do krajów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, przelewy SEPA, wdrożona biometria, platforma transakcyjna forex oraz nowoczesny design.

Przeprowadzone testy były niezwykle ważnym elementem budowania aplikacji, ponieważ klient przywiązywał ogromną wagę do tego, aby już na etapie pilotażowym użytkownicy byli w pełni zadowoleni z funkcjonalności. Praca naszego testera jak najbardziej zaowocowała, ponieważ w pierwszych miesiąc liczba logowań urosła o blisko 200 proc., a informacja zwrotna była niezwykle pozytywna. Testy miały na celu doprowadzić do oddania produktu, który równocześnie spełniałby oczekiwania niezwykle zróżnicowanej grupy. Nasz specjalista szybko zaczął pełnić rolę lidera obszaru testów tego projektu, dbając nie tylko o sprawdzenie frontowej funkcjonalności, ale i automatyzacji i testów regresyjnych.

Wprowadzona w maju 2023 roku na rynek aplikacja w sklepach AppStore i Google Play jest najlepiej ocenianą aplikacją dla przedsiębiorstw w Polsce. Cieszymy się, że precyzja i doświadczenie naszych specjalistów przyczyniły się do tego sukcesu.