Oto 5 wyzwań, którym możesz sprostać dzięki współpracy z firmą specjalizującą się w outsourcingu IT

26 07
2022

Oto 5 wyzwań, którym możesz sprostać dzięki współpracy z firmą specjalizującą się w outsourcingu IT

group-767 Author: Thibault Querel

W dzisiejszych czasach, na pełnym wyzwań rynku bardzo ważne dla firm  jest znajdowanie nowych sposobów na to, żeby się wyróżniać, zwiększać swoją ekspertyzę i przychody, a to wszystko przy utrzymaniu wydatków na niskim poziomie.

Największą zaletą współpracy z firmami specjalizującymi się w outsourcingu informatycznym jest to, że dzięki szerokiej wiedzy na temat rynku pracy, są w stanie zapewnić usługi błyskawicznie. Obecnie procesy oraz kroki niezbędne do zatrudniania inżynierów potrafią zajmować bardzo dużo czasu, a ich efekt może okazać się niezadowalający. Tworzenie ofert pracy, przeprowadzanie rozmów rekrutacyjnych, podejmowanie decyzji na temat tego, kto jest najlepszym kandydatem… Znalezienie odpowiedniego talentu nie jest łatwe, gdy nasza energia skupiona jest na innych zadaniach, które są niezbędne dla bieżącej działalności.

Dzięki outsourcingowi procesu rekrutacyjnego możesz poświęcić czas swojej głównej działalności, a najbardziej utalentowani pracownicy sami zaczną się zgłaszać. W ciągu ostatnich 6 miesięcy, w ITDS przeprowadziliśmy rozmowy z ponad 2000 ekspertami IT, a więc już w momencie rozpoczęcia z nami współpracy otwierasz się na szeroki zakres kandydatów i ogromną sieć kontaktów, którą zbudowaliśmy na przestrzeni lat.

Czytaj więcej o outsourcingu IT: Era outsourcingu IT. Dlaczego ten model zdobywa tak wielu zwolenników?

Firma outsourcingowa pomoże Twojej działalności rozwiązać wiele problemów, w tym:

Czas – Dedykowany zespół

Nie będzie tu niespodzianki! Jak już wspomnieliśmy, współpraca z firmą taką jak ITDS pomoże Ci oszczędzić bardzo dużo czasu. Unikniesz wielu czasochłonnych kroków w procesach rekrutacyjnych, takich jak: czekanie na to, aż kandydaci odpowiedzą na ogłoszenie, przeprowadzanie zbyt wielu rozmów, negocjowanie stawek… Firma outsourcingowa zajmie się tym wszystkim za Ciebie, a, jako że w tym się specjalizuje, wszystko zostanie przeprowadzone w znacznie krótszym czasie.

Jakość – Koszty rekrutacji

ITDS działa na rynku outsourcingu od wielu lat, posiada biura w 3 różnych państwach i jest również butikiem ogólnoeuropejskiej grupy House of HR,  która zatrudnia ponad 40 tys. osób oraz ma przychody przekraczające €3 mld. Stosowane przez nas procesy rekrutacji bazują na naszym doświadczeniu i obszernej wiedzy na temat rynku IT. Dzięki współpracy z nami zyskasz wiele korzyści. Rozumiemy zarówno Twoje potrzeby, jak i potrzeby kandydatów, których rekrutujemy. Efektem jest proces najwyższej jakości selekcji, w którym upewniamy się, że obie strony są zadowolone, a Tobie zapewniamy doświadczonych, entuzjastycznych i szybko dostępnych kandydatów.

Dowiedz się o nas więcej: ITDS Polska jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie według Financial Times

Zasięg – Zwiększ dostęp do puli talentów

Jeśli chodzi o rekrutację osób o podobnych umiejętnościach, zdawałoby się, że każdemu inżynierowi IT będzie łatwo znaleźć osobę do zespołu, ponieważ ich własna wiedza i doświadczenie są podobne. Inaczej jest jednak w przypadku, kiedy muszą zrekrutować osobę specjalizującą się w nieco innym obszarze, w którym sami są mniej doświadczeni. ITDS ma dużo doświadczenia w rekrutacji wszystkich profili IT, bez względu na to, czy mowa o Inżynierach, Analitykach Biznesowych, QA, Scrum Masterach, czy Kierownikach Projektu…

Nie tylko wiemy, czego ci eksperci pragną, ale również wiemy jakie pytania Ci zadać, by w pełni zrozumieć Twoje oczekiwania. A to, jak wspomnieliśmy, oszczędzi Twój czas i wysiłek.

Zostań naszym Klientem

Elastyczność – Zarządzanie rotacją

Praca nad projektem IT ma swoje plusy i minusy, które pojawiają się na przestrzeni całego cyklu jego realizacji. Spośród wszystkich branż, sektor IT ma jeden z najwyższych wskaźników rotacji, co może negatywnie wpływać na realizację projektów. Jeżeli specjalista IT nie zostanie szybko zastąpiony, może to spowodować nawał pracy dla reszty zespołu i obniżyć morale pracowników, a ostatecznie obniżyć przychody. Współpraca z firmami specjalizującymi się w outsourcingu IT może znacznie obniżyć to ryzyko. Firmy takie jak ITDS pomogą obniżyć Twój wskaźnik odejść pracowników, albo przynajmniej zarządzać nim poprzez monitoring i szybkie zapełnianie braków, tak aby nie wpłynęły one negatywnie na Twoje projekty i deadline’y.

Koszty – CAPEX vs OPEX

Bez względu na to, czy chodzi o tworzenie wewnętrznej platformy czy oprogramowania, lub wdrożenie i podtrzymywanie rozwiązania zewnętrznego, w obecnych czasach każda spółka musi inwestować w IT. Jednakże ma to swoją cenę. Podczas zawierania umowy z firmą specjalizującą się w outsourcingu IT, taką jak ITDS, te koszty mogą zostać poniesione jako wydatki inwestycyjne, a więc zostać amortyzowane, co może w dużym stopniu pomóc spółkom, których główne usługi lub produkty nie są związane z IT.

Powyżej przedstawiono kilka przykładów tego, jakie korzyści mogą wyniknąć ze współpracy firmą specjalizującą się w outsourcingu IT. Nasz obecny rynek jest napędzany przez to, co Charles Gamba, Partner w ITDS Poland, nazwał generacją „IWIN” (I Want It Now). Wszyscy poszukują szybkich i niezawodnych usług, nie inaczej jest z prowadzeniem rekrutacji/szukaniem. Dlatego stawiamy sobie za cel, aby zarówno naszym klientom, jak naszym pracownikom proponować obranie #SHORTCUT w realizacji ich projektów!

Brzmi ciekawie? Skontaktuj się z nami i znajdź najlepszych inżynierów IT o wiedzy odpowiadającej Twoim potrzebom!