Case study: Najlepsza bankowa aplikacja na rynku zbudowana i rozwijana przez zespół inżynierów ITDS

20 03
2023

Case study: Najlepsza bankowa aplikacja na rynku zbudowana i rozwijana przez zespół inżynierów ITDS

group-767-2 Author: ITDS

W obecnych czasach wyraźnej dominacji smartfonów i usług oferowanych online, bankowość mobilna to nieodzowny element życia każdego z nas. Dla banków oznacza obniżenie kosztów operacyjnych przy jednoczesnym utrzymaniu satysfakcji klienta.

Przy wyborze banku, użytkownicy zwracają uwagę na jakość oraz funkcjonalność aplikacji bankowych. Bezpośrednio z urządzenia mobilnego chcemy zrobić zakupy, zapłacić rachunki za media, wysyłać i otrzymywać pieniądze w ciągu kilku sekund. Polska plasuje się w ścisłej czołówce krajów w kwestii aktywnych użytkowników aplikacji. Jak wynika z danych Związku Banków Polskich na koniec II kw. 2022 r., liczba ta wyniosła ponad 18 mln. Najwięcej użytkowników aplikacji mobilnej ma PKO Bank Polski – prawie 4,2 mln, a na drugim miejscu pod tym względem jest nasz Klient z liczbą blisko 3 mln.

O to, aby jedno dotknięcie ekranu powodowało szybkie i wygodne transakcje w bankowości mobilnej naszego Klienta, jednego z liderów w branży finansowej, dba również zespół inżynierów ITDS.

To dzięki programistom technologii mobilnych użytkownicy systemów operacyjnych iOS oraz Android mają dostęp do usług bankowych z dowolnego miejsca o dowolnych czasie. Nasi inżynierowie zajmują się rozwojem nowych funkcjonalności, dzięki czemu możemy zastąpić kartę płatniczą telefonem, ustawić swoje cele oszczędnościowe, zarządzać swoimi kartami oraz rachunkami. Aplikacja mobilna umożliwia również otrzymywanie przelewów bezpośrednio na numer telefonu, płatność telefonem, BLIKiem czy kodem QR. Te projekty oraz szereg nowych inicjatyw w ramach strategii naszego klienta na lata 2021-2025, realizują wysoko wykwalifikowani eksperci IT.

Rolą ITDS jest regularnie wsparcie Banku w pozyskiwaniu najlepszych talentów z rynku IT. W tej chwili w strukturach Banku pracuje ponad 30 inżynierów z ITDS, którzy z sukcesem realizują ambitne plany dostarczania wiodącej bankowości mobilnej i cyfrowej dla klientów detalicznych i korporacyjnych.

Nasz zespół zajmuje się również architekturą aplikacji, releasami aplikacji mobilnych, procesami CI/CD w banku oraz zarządzaniem maszynami biorącymi udział w tych procesach, tworzy cross-platformowe aplikacji w nowoczesnych, ale bezpiecznych technologiach. Czuwa także nad testami, by realnie odwzorowywały stan działania funkcjonalności. Praca dewelopera mobilnego w strukturach naszego Klienta, to codzienna bliskość technologii i nowoczesnych narzędzi, ale również współpraca z biznesem. Nasi inżynierowie biorą czynny udział w warsztatach by rozmawiać o nowych pomysłach, zapotrzebowaniu na nowe funkcjonalności i nowoczesne rozwiązania od klientów i weryfikować możliwości, zasoby, oraz czas potrzebny na wdrożenia.

Zespół inżynierów ITDS ceni sobie fakt, że bankowość mobilna i cyfrowa Banku, dla którego pracują ciągle ewoluuje. Ich celem jest zapewnienie użytkownikom regularnych aktualizacji czyniących interfejs bardziej wyrafinowanym i rozszerzanie możliwości transakcyjnych. Równie ważne jest oczywiście utrzymanie aplikacji i zapewnienie bezpieczeństwa korzystania. Oprócz dbania o silne szyfrowanie systemów płatności na smartfony, nasi programiści budują i wykorzystują ultrabezpieczne narzędzia do weryfikacji biometrycznej.

W rankingach najwyżej ocenianych aplikacji, aplikacja naszego Klienta plasuje się na 2 miejscu egzekwo z PKO BP z wynikiem 4,8 w App Store oraz na 3 miejscu z bardzo wysoką oceną 4.7/5 w Google Play.

TOP 3 2023:

Bank / Nazwa aplikacji Ocena w Google Play Ocena w App Store
PKO BP
IKO
4,8 4,8
ING Bank Śląski
Moje ING mobile
4,8 4,9
Bank
Klient ITDS
4,7 4,8

 

Szybka cyfryzacja życia w warunkach lockdownu przyspieszyła zainteresowanie rozwiązaniami i aplikacjami bankowości cyfrowej w całej Europie. Polska również szybko dostosowała się do ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią. To właśnie w tym czasie Klienci ITDS z sektora finansowego podwoili nakłady inwestycyjne w oferowane usługi zdalne, aby udostępnić klientom zarządzanie finansami osobistymi w bezpieczny, szybki i wygodny sposób.

Świadczenie usług outsourcingu inżynierów IT dla jednej z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce traktujemy w ITDS jako ogromny sukces i dowód na skuteczność oraz profesjonalizm naszych zespołów. Jesteśmy dumni, że od 2017 roku ITDS cieszy się zaufaniem Banku, a nasi inżynierowie biorą udział w wyznaczaniu kierunku rozwoju bankowości mobilnej i online w Polsce.

Zostań naszym Klientem